DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2022/2023
Autor Wiadomość
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Wrz 26, 2022 7:08 am   Sezon 2022/2023

Do Ligi zgłosiło się 9 drużyn:
Orły Ozorków
Come On!!!
Karolew
BullSquad
Pajaros Blancos
Czarny Koń
Bolteam
Stan-Dart
Rokita

1 kolejka - 2 października
mecze:
Orły Ozorków - StanDart
Come On!!! - Czarny Koń
Pajaros Blancos - Karolew
Bolteam - BullSquad
Rokita - wolny

strona zostanie zaktualizowana w przeciągu najbliższych dni
Ostatnio zmieniony przez Lestat Pon Wrz 26, 2022 1:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
KUJA 
Pierwszy Cyc



Drużyna: Bolteam
Tarcza: Winmau Blade5
Lotki: Harrows I.C.E 18g/PERFECT STORM 23G
Wiek: 51
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 1078
Skąd: ZARZEW
Wysłany: Pon Wrz 26, 2022 1:10 pm   

Witam, do końca tygodnia uaktualnimy regulamin rozgrywek.

Przypominamy jednak, że zgodnie z dotychczasowym regulaminem kierujcie się poniższym zapisem ponieważ ten artykuł nie ulegnie zmianie:
"
Artykuł 5 - Zawodnicy

A. Zgłoszenie zawodnika:
Zawodnikiem ŁLD może być każdy, kto:
- ukończył 16 lat lub posiada pisemną zgodę rodziców
- posiada stałe lub tymczasowe zameldowanie w województwie łódzkim (Zarząd może dopuścić do rozgrywek zawodnika nie spełniającego tego punktu po rozpatrzeniu indywidualnego uzasadnienia)
"
 
 
Krzywy 


Drużyna: Orły
Wiek: 55
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 153
Skąd: Ozorków
Wysłany: Pon Wrz 26, 2022 10:15 pm   

Ale w związku z tym, że Zarządu..... nie ma, stosujemy się do pozostałego zapisu w art 5 !! ! :-p

W mojej opinii, liga na tym poziomie doskonale sobie "poradzi" bez stranieri....
No chyba, że zmierzamy znowu w kierunku grania tylko i wyłącznie o kasę i dla kasy?!!

Jeśli tak to ma wyglądać, w przyszłym sezonie będzie mniej niż 9 drużyn. :-(
Żeby nie było, osobiście bardzo ubolewam, że zgłosiło się tak mało drużyn.

:lotka:
 
 
KUJA 
Pierwszy Cyc



Drużyna: Bolteam
Tarcza: Winmau Blade5
Lotki: Harrows I.C.E 18g/PERFECT STORM 23G
Wiek: 51
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 1078
Skąd: ZARZEW
Wysłany: Nie Paź 02, 2022 1:33 pm   

Hej, zaczynamy sezon darterski, kapitanom wysłałem telefony do:
Sędzią jest Krzywy
Skarbnikiem Piotr Białecki
Na stronie Lestata jest uaktualniony regulamin rozgrywek.
Zwróćcie uwagę na artykuły:
5 tu szczególnie chodzi o zgłaszanie zawodników z poza województwa łódzkiego
12 tu najważniejsze to przekładanie męczy
Zmienił się też sposób powoływania zarządu i kilka uprawnień sędziego.
Dobrej gry pozdrawiam Kuja.
PS. Ja w tym sezonie nie pełnie żadnej funkcji.
 
 
Krzywy 


Drużyna: Orły
Wiek: 55
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 153
Skąd: Ozorków
Wysłany: Sob Paź 15, 2022 4:15 pm   

W związku z tym, że wpłynęło oficjalne zapytanie ze strony drużyny Karolew o możliwość dopuszczenia do gry zawodnika nie mieszkającego i nie zameldowanego w łodzi i województwie, proszę kapitanów wszystkich drużyn o zagłosowanie w/w temacie.

Głosować można wysyłając smsa do mnie, albo wypowiadając się tu, na forum. Liczy się tylko jeden głos każdego z kapitanów.
 
 
Krzywy 


Drużyna: Orły
Wiek: 55
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 153
Skąd: Ozorków
Wysłany: Sob Paź 15, 2022 4:15 pm   

Doprecyzowując skąd ten temat i to głosowanie/
 
 
Krzywy 


Drużyna: Orły
Wiek: 55
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 153
Skąd: Ozorków
Wysłany: Sob Paź 15, 2022 4:26 pm   

Na spotkaniu kapitanów przed obecnym sezonem ligowym, zapadły pewne decyzje i ustalenia.
Jednym z nich było to, że w tym sezonie gramy tylko i wyłącznie zawodnikami mieszkającymi w Łodzi lub w województwie łódzkim.

Ale, że w regulaminie jest pkt 5, który w jakiś sposób pozwala na zgłoszenie przez drużynę lub samego zawodnika akces do gry w ŁLD, następuje co napisałem powyżej....

Aby nie być posądzony o stronniczość, a także po rozmowach z niektórymi z kapitanów, podjąłem decyzję, że w tym przypadku to właśnie kapitanowie zdecydują o tym, czy ten zawodnik zostanie dopuszczony do rozgrywek ligowych.
 
 
Krzywy 


Drużyna: Orły
Wiek: 55
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 153
Skąd: Ozorków
Wysłany: Sob Paź 15, 2022 8:12 pm   

Decyzją kapitanów, zawodnik zgłoszony przez drużynę Karolew- nie zostaje dopuszczony do rozgrywek.

Zgodnie z tą decyzją, nie może zagrać w jutrzejszym meczu z Bolteamem.

Pozdrawiam.
Krzywy.
 
 
eSeNTe 



Drużyna: KAROLEW
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Harrows Magnetic 16g soft, Winmau Testament 26g steel
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 15, 2022 11:46 pm   

Krzywy podał byś wynik głosowania chociaż 😉
 
 
 
Krzywy 


Drużyna: Orły
Wiek: 55
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 153
Skąd: Ozorków
Wysłany: Nie Paź 16, 2022 8:36 am   

Cycu, zdecydowana większość była na nie.... 8)
Pozdrawiam.
 
 
eSeNTe 



Drużyna: KAROLEW
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Harrows Magnetic 16g soft, Winmau Testament 26g steel
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 16, 2022 1:17 pm   

To, to akurat nie było dla mnie żadnym zaskoczeniem. 😉 Wydaje mi się, że jednak po głosowaniu powinno podać się chociaż procentowo wynik głosowania, a przy tak małej ilości dokładny. 😉
 
 
 
edgaritto 


Drużyna: Autsajderzy
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Różne
Wiek: 44
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 1353
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 17, 2022 11:18 am   

Krzywy napisał/a:
...

Jeśli tak to ma wyglądać, w przyszłym sezonie będzie mniej niż 9 drużyn. :-(
Żeby nie było, osobiście bardzo ubolewam, że zgłosiło się tak mało drużyn.

:lotka:


W przyszłym roku operatorzy stwierdzą, że inflacja tak galopuje, że trzeba podnieść koszt jednej gry do 4 zł i zapiszą się dwie drużyny, które od razu zagrają dwumecz o mistrzostwo - ja tak to widzę. Czyli r.i.p. darcie elektroniczny :lol:

Dziwicie się, że drużyny się wykruszają? To ja wsadzę trochę dziegciu w tę beczkę miodu i mam od razu pytanie na dzień dobry: czym jest spowodowany ten 100-procentowy wzrostu kosztu gry?

To wygląda tak, że Dębol rzucił pomysł, a wszyscy jakby bezkrytycznie uznali, że tak musi być.
Ale dlaczego o 100%? A dlaczego nie o 25%, 50% lub 75%? - przecież są wartości pośrednie
Co uzasadnia tak wielką podwyżkę?
Niech mi ktoś to wytłumaczy.
 
 
Krzywy 


Drużyna: Orły
Wiek: 55
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 153
Skąd: Ozorków
Wysłany: Pon Paź 17, 2022 2:02 pm   

Dominik, może ja spróbuję odpowiedzieć w jakiś sposób na Twoje pytanie.
Tym razem jako właściciel lokalu, a nie jako sędzia :-)

To nie do końca jest prawdą, że Dębol rzucił hasło, a reszta bezkrytycznie to zaakceptowała.
Gdybyś był na spotkaniu, na którym było to omawiane, to usłyszałbyś na ten ten temat dosyć burzliwą dyskusję.....

Ale do rzeczy, pytanie do Ciebie. Pamiętasz od kiedy wrzuty w maszynę są/ były po 1 zł? Jeszcze chyba nie grałeś w lidze kiedy już tak było. A pamiętasz po ile było wtedy piwo, pepsi, 50 gram wódki? Też chyba raczej nie, a więc policz tylko od momentu, od kiedy zacząłeś grać w lidze. Ile razy w tym czasie wszystko poszło do góry? Wszystko oprócz wrzutów.....

To jeden z głównych powodów, czyli rosnące koszty. Prąd np. nie tanieje tylko ciągle idzie w górę. opłaty różnego rodzaju też. Ale w drugą stronę przeciętny Kowalski zarabia więcej niż kiedyś, czyli w czasach, kiedy ktoś zaproponował, że wrzuty do maszyny mają być po 1 zł.

Innym argumentem za podwyżkami było to, że właściciele lokali zgodzili się na to, aby od lokalu było płacone po 200 zł, a nie po 100 zł jak było do tej pory. Czyli wg Ciebie to, że właściciel lokalu zapłaci 100 % więcej jest ok, ale zawodnik już niekoniecznie? Te pieniądze od właścicieli idą na nagrody w lidze, a więc chyba to dobrze, że drużyny będą miały o co walczyć?
Aczkolwiek uważam/uważamy, że powinno się jeszcze przedyskutować podział tej kasy i obwarować to jakimiś konkretnymi ustaleniami co do wydatkowania tych pieniędzy, np wyjazd na mistrzostwa.

Ostatnia, najbardziej banalna odpowiedz na Twoje pytanie. Jak sobie wyobrażasz podwyżkę o 25,50,75 % ? Czyli co wrzuty miałyby być po 1.25 zł, albo po 1.50 zł czy 1.75 zł? Już widzę te wszystkie drużyny jeżdżące z torbą drobnych i tych wszystkich wkur**onych właścicieli, barmanki, barmanów, z kalkulatorem w ręku liczących ułamki....

No proszę Cię, nie obraz się, ale jeśli w dzisiejszych czasach kogoś nie stać na wrzuty po 2 zł, to chyba pora zmienić dyscyplinę sportu. Oczywiście piszę to w kontekście ogółu, nie stricte w Twoim kierunku, żeby była jasność sytuacji. Być może w następnym sezonie wrzuty jeszcze pójdą do góry, ale to nie wynika jak wszyscy zainteresowani wiedzą, ze złych intencji właścicieli lokali, maszyn, ale z sytuacji, która powoduje tego typu decyzje.

Chyba wyczerpujące wytłumaczenie, a tak na marginesie to myślę, że przyczyny tego, że tych drużyn jest coraz mniej są inne... No bo np. Autsajderzy- nie grają w lidze z powodu wzrostu opłaty za wrzuty? :o

Pozdrawiam.
 
 
edgaritto 


Drużyna: Autsajderzy
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Różne
Wiek: 44
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 1353
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon Paź 17, 2022 7:49 pm   

Krzywy napisał/a:
Innym argumentem za podwyżkami było to, że właściciele lokali zgodzili się na to, aby od lokalu było płacone po 200 zł, a nie po 100 zł jak było do tej pory. Czyli wg Ciebie to, że właściciel lokalu zapłaci 100 % więcej jest ok, ale zawodnik już niekoniecznie? Te pieniądze od właścicieli idą na nagrody w lidze, a więc chyba to dobrze, że drużyny będą miały o co walczyć?
Aczkolwiek uważam/uważamy, że powinno się jeszcze przedyskutować podział tej kasy i obwarować to jakimiś konkretnymi ustaleniami co do wydatkowania tych pieniędzy, np wyjazd na mistrzostwa.

Krzywy, chyba sobie robisz jaja :) Porównałeś właśnie jednorazowy wzrost kosztu, który musisz ponieść jako właściciel lokalu w CAŁYM SEZONIE do wzrostu kosztu, który każdy zawodnik ŁLD będzie musiał ponieść w KAŻDYM MECZU? :) No to gratuluję Ci pomysłowości :)

I teraz ponieważ poruszyłeś wątki ekonomiczne w swoim wpisie, to się do nich odniosę - NA FAKTACH i będę tu pisał o samej lidze:

W poprzednim sezonie zostało rozegranych 139 meczów w ŁLD. Nie potrafię policzyć ile zostało rozegranych dokładnie legów i ile za nie poszło kasy do maszyn (bo dzięki uprzejmości niektórych kapitanów nie dostałem nawet wszystkich protokołów), ale mogę to wyliczyć widełkowo, tak więc:

- meczów w meczu masz: 12 singli i 2 deble,
- minimalnie w meczach singlowych w całym meczu możesz rozegrać 24, a maksymalnie 36 legów,
- minimalnie w meczach deblowych w całym meczu możesz rozegrać 4, a maksymalnie 6 legów,

Koszty minimalne:
- minimalny koszt każdego meczu singlowego wynosił 2 zł * 2 zawodników, którzy grają tego singla - czyli 4 zł,
- czyli minimalny koszt singli to: 12 singli * 4 zł = 48 zł w całym meczu,
- minimalny koszt każdego meczu deblowego wynosił 2 zł * 4 zawodników, którzy grali tego debla - czyli 8 zł,
- czyli minimalny koszt debli to: 2 deble * 8 zł = 16 zł w całym meczu,
Czyli minimalny koszt całego meczu wynosił: 48 zł + 16 zł = 64 zł
Mnożąc to przez 139 meczów w sezonie 2021/2022 mamy 64 zł x 139 meczów = 8 896 zł

A teraz koszty maksymalne:
- maksymalny koszt każdego meczu singlowego wynosił 3 zł * 2 zawodników, którzy grają tego singla - czyli 6 zł,
- czyli maksymalny koszt singli to: 12 singli * 6 zł = 72 zł w całym meczu,
- maksymalny koszt każdego meczu deblowego wynosił 3 zł * 4 zawodników, którzy grali tego debla - czyli 12 zł,
- czyli minimalny koszt debli to: 2 deble * 12 zł = 24 zł w całym meczu,
Czyli maksymalny koszt całego meczu wynosił: 72 zł + 24 zł = 96 zł
Mnożąc to przez 139 meczów w sezonie 2021/2022 mamy 96 zł x 139 meczów = 13 344 zł

Czyli w sezonie 2021/2022 operatorzy wyjęli z maszyn z samej ligi pomiędzy 8 896 a 13 344 zł

I teraz mamy spotkanie 13.IX, na którym, jak piszesz, trwały burzliwe dyskusje.
Przy założeniu, że koszt wrzutu zwiększamy dwukrotnie i zapisałoby się znowu 13 drużyn i byłyby te dwa walkowery co w 2021/2022 i jedna drużyna wycofa się w połowie, mamy przedział kosztowy: 17 792 a 26 688.

A popatrzmy teraz jak Wam to wyszło biorąc pod uwagę ilość drużyn, która się zapisała w rzeczywistości.
9 drużyn w lidze gra, będzie 18 kolejek, w każdej po 4 mecze, czyli 72 mecze w sezonie.
Przy założeniu, że nie będzie walkowerów mamy:

minimalny koszt: 128 zł x 72 mecze = 9 216 zł
maksymalny koszt: 192 zł x 72 mecze = 13 824 zł

I teraz pytanie do Ciebie, uwaga: czy dla kwoty wyższej o dokładnie 320 - 480 podzielone pomiędzy wszystkich operatorów w całym sezonie warto było zarżnąć rozgrywki ligowe?
Czy to pokryje Wam prąd?
Czy 100% podwyżki sprawią, że zachęcicie kogoś do grania w darta na elektroniku w lidze?
A co z rozgrywkami turniejowymi?
A co w ogóle z rozwojem darta w woj. łódzkim?
A co z aspektami, które kiedyś górowały nad wątkiem materialnym - np. spędzanie czasu ze znajomymi przy grze w darta?

Krzywy napisał/a:
Ostatnia, najbardziej banalna odpowiedz na Twoje pytanie. Jak sobie wyobrażasz podwyżkę o 25,50,75 % ? Czyli co wrzuty miałyby być po 1.25 zł, albo po 1.50 zł czy 1.75 zł? Już widzę te wszystkie drużyny jeżdżące z torbą drobnych i tych wszystkich wkur**onych właścicieli, barmanki, barmanów, z kalkulatorem w ręku liczących ułamki...


Wyobrażam to sobie w systemie żetonowym, żetony wykupowałbyś za barem. Cenę kredytu możesz wtedy ustalić nawet na 1,66 zł jeśli masz chęć i wtedy masz podwyżkę 66% :) Dlatego nie pisz mi, że nie można tego zrobić. W ten sposób można by się pozbyć również innego irytującego problemu, a może nawet dwóch. Po pierwsze, że ludzie muszą kombinować jakieś drobne na każde rozgrywki. Po drugie, że te nowe monety bite przez NBP zupełnie nie są rozpoznawane w automatach i ludzi to po prostu wk...

Krzywy napisał/a:
Chyba wyczerpujące wytłumaczenie, a tak na marginesie to myślę, że przyczyny tego, że tych drużyn jest coraz mniej są inne... No bo np. Autsajderzy- nie grają w lidze z powodu wzrostu opłaty za wrzuty? :o

O powodach dlaczego rozpadli się Autsajderzy nie będę tutaj pisał bo to jest osobny temat, powodem na pewno nie były finanse. Myślałem o tym, żeby zapisać się do ligi, ale jak zobaczyłem te Wasze ustalenia kosztowe to opadły mi majty :)

Wiesz co, ja nie jestem jakimś centusiem czy harpagonem, stać mnie na wrzut za 2 zł. Ale nie każdego jest na to stać w tak trudnych czasach jak obecne i teraz macie na to namacalne dowody. Dziś Jacek mi napisał, że w piątek nie było chętnych na turniej na sofcie. Ciekawe dlaczego? :) A na wtorkowy steel popatrz - min. 20 osób regularnie. Może to jest rzeczywiście świetny Wasz pomysł - może ludzie w steela zaczną grać :)

Po prostu strzeliliście sobie w kolano. Możecie jeszcze uratować sytuację: zwiększyliście koszt gry o 100%. Teraz go zmniejszcie tylko o 50% i będzie wszystko ok. :lol: :lol: :lol:

Pozdrowienia
 
 
Krzywy 


Drużyna: Orły
Wiek: 55
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 153
Skąd: Ozorków
Wysłany: Pon Paź 17, 2022 11:33 pm   

Normalnie jestem pod wrażeniem tych wszystkich wyliczeń, mnie by się nie chciało.
Ale jeszcze bardziej jestem pod wrażeniem tego, że majty Ci spadły jak się dowiedziałeś, że wrzuty wzrosły z 1 na 2 zł. Rozumiem, że kolejna podwyżka ceny piwa w barze spowoduje, że przestaniesz w ogóle wychodzić z domu. No bo po co przepłacać skoro można kupić to samo piwo w sklepie za 2 albo 3 zł? To może na obiad do restauracji też nie będziemy chodzić, bo można w domu ugotować taniej?

Takie właśnie podejście i myślenie powoduje, że ten sport zanika. Jak sobie pomyślę ile lat gram w darta i ile w tym czasie zostawiłem pieniędzy w łódzkich barach, normalnie jestem wściekły na siebie, że mogłem być taki głupi, że nie podszedłem do tego w taki sposób jak Ty, z kalkulatorem w ręku.....

A gdzie ten aspekt potkania ze znajomymi i spędzenia miło czasu, czasami bez względu na koszty? Bo dla mnie od początku bycia częścią darterskiej rodziny , ten argument był najważniejszy. A krezusem też nie jestem, nie mam worka pieniędzy na zbyciu. Nie zawsze byłem też właścicielem baru czy maszyn, a więc nie zdążyłem się dorobić majątku na lotkach. No, ale teraz po tej podwyżce, mam nadzieje, że to się zmieni, już się rozglądam za nową furą.... :-P

Wracając na moment jeszcze do tego "burzliwego" spotkania w Rokicie, była tam poruszana i to uwaga!!, przeze mnie kwestia promocji darta. Co zrobić żeby zachęcić ludzi do grania, co zrobić, żeby ;liga była taka jak kiedyś. Ci co byli pewnie to potwierdzą, więc argument, że strzeliliśmy sobie w kolano, dla mnie niezasadny.

Reasumując i nie chcąc "siłować" się na argumenty napiszę tak. Jak ktoś nie będzie chciał grać w lotki zawsze znajdzie jakąś wymówkę żeby tego nie robić. Tyle w temacie.....

Z darterskim pozdrowieniem.
Krzywy :lotka:

P.S
Jak ktoś będzie chciał cos dodać w tym temacie jestem do dyspozycji, na priv, pod telefonem, czy też realnie, myślę, że okazje ku temu będą 8)
Swoją drogą cieszy mnie to, że to forum ożyło chociaż na chwilę, bo ostatnio oprócz typera i ogłoszeń niczego innego tu nie widziałem. Może idzie ku lepszemu? Oby..... :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group