DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw na początek
Autor Wiadomość
jarni5 


Tarcza: Winmau Blade 5
Lotki: Targer Agora 22g steel
Dołączył: 12 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 12, 2019 5:52 pm   Zestaw na początek

Cześć wszystkim :)

Z racji, że natura próżni nie lubi i chociaż odłożyłem strzelectwo pneumatyczne, bo w mieście nie ma tyle miejsca co na wiosce, to już mnie nosi jakiś czas znowu w coś pocelować. Padło na darta jak już się domyślacie :D

Do rzeczy. Chciałbym kupić jakiś zestaw do gry na początek. Wcześniej nie grałem nic, po za taką tanią tarczą papierową co po tygodniu było sito (lata temu) :P Obecnie chciałbym kupić coś już w miarę sensownego i uniwersalnego. Mój budżet wynosi 300 zł (lub lekko więcej, jeśli coś fajnego jest i niewiele trzeba dołożyć) i za tyle chciałbym kupić komplet do gry, czyli tarczę i lotki (na 2 osoby 3 czy 6 lotek?). Chciałbym, żeby było to coś co za równo na początku da frajdę z gry jak i po pewnym wtajemniczeniu będzie ciągle cieszyć i możliwość rozwoju. Co do tarcz, to waham się pomiędzy Winmau Blade 5 ( dwykła czy dual core?) a Unicorn eclipse hd2. Chciałbym jak najmniej rykoszetów i dobrą trwałość. Tematu lotek nie rozkminiałem, bo jak zobaczyłem jedną część (chyba beczka sie zwie, za 400 zł, to zwątpiłem czy to sport na pewno dla mnie). Zatem czy mógłby ktoś szepnąć słówko, co warto kupić za te około 300 zł, żeby się dobrze i długo bawić? Dzięki :)
 
 
Hiro 


Tarcza: Winmau Blade 5
Lotki: Unicorn Mark McGeeney 22g
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 574
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Paź 12, 2019 6:43 pm   

Cześć :)

Polecam wpis na blogu, masz tam wszystko wyjaśnione -> https://blogdarterski.wordpress.com/2018/04/26/akademia-dartera-jaki-sprzet-wybrac/

Co do tarczy, zdecydowanie Blade 5 (moim zdaniem zwykły).

W razie pytań pisz śmiało.
 
 
jarni5 


Tarcza: Winmau Blade 5
Lotki: Targer Agora 22g steel
Dołączył: 12 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 12, 2019 7:07 pm   

Poszedł priv ;)

A do reszty też zadam pytanie - Blade 5 zwykly czy dual? Warto dopłacać?

Jakie lotki do 150 byście polecili na początek (steel)? Do gry 2os warto kupować 6 szt, czy 3 stykną? Jak jest z trwałością? Często się coś psuje i jest potrzeba wymiany części lub całej lotki? Warto cos wziąć na zapas?

Edit. Lotki o jakiej masie i jakich firm polecacie? Lepsze te smukłe czy z grubszą beczka?
 
 
eSeNTe 



Drużyna: KAROLEW
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Harrows Magnetic 16g soft, Winmau Testament 26g steel
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 12, 2019 10:10 pm   

Jeżeli chcesz grać steelowymi lotkami to ważne, żeby pod tarczą nie było kafelków tylko panele ewentualnie dywan, wykładzina. Jeżeli jednak masz kafelki to rozłóż sobie jakiś koc albo narzutę. Masz pewność, że czubek Ci się nie złamie. Możesz kupić lotki do softa i wkręcane czubki do steela wtedy nawet jak Ci się jakiś złamie to nie ma bulu. Jeśli chodzi o szafty to ja preferuję plastikowe. Nie mam określonej firmy, Długość wedle własnych potrzeb.Aluminiowe też się potrafią złamać a do tego często przy upadku, czy trafieniu lotki w lotkę się wygina uchwyt na piórko i często później włożyć piórko, które przy okazji przez to się rozdwaja i ciężko je włożyć. Ja używam bardzo grubych piórek Harrows Carbon i uważam, że są trwalsze od innych. Jeśli chodzi o całość to nikt chyba nie będzie potrafił Ci powiedzieć jakie. Musisz porzucać różnymi. Jedni wolą smukłe i długie inni barylkowate i krótkie. Do tego ciężar. Taki chyba najbardziej popularny na sofcie to 16-18 g. Ale np. 16g na steelu może Ci po chwili wypadać z tarczy. Siła rzutu też robi swoje. Ja np. na elektroniku gram 16g, a na steelu 26g. I mnie to pasuje. Ale wszyscy moi znajomi się dziwią jak ja mogę rzucać mając tak dużą różnicę. Jeśli masz możliwość wypróbowania czyichś lotek to to zrób. Myślę, że nikt nawet obcy nie powinien Ci odmówić. Wtedy
może coś Ci podpasuje. Jak nie to niestety musisz próbować. nie kupował bym tylko tanich nowych lotek do mniej więcej 70 zł bo uważam to za bubel. Na forum jest giełda i pełno koleżanek i kolegów często wystawia coś na sprzedaż. Może tam znajdziesz coś dla siebie w przystępnej cenie.
Pozdrawiam. :)
 
 
 
Hiro 


Tarcza: Winmau Blade 5
Lotki: Unicorn Mark McGeeney 22g
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 574
Skąd: Polska
Wysłany: Sob Paź 12, 2019 10:23 pm   

jarni5 napisał/a:
Poszedł priv ;)

A do reszty też zadam pytanie - Blade 5 zwykly czy dual? Warto dopłacać?

Jakie lotki do 150 byście polecili na początek (steel)? Do gry 2os warto kupować 6 szt, czy 3 stykną? Jak jest z trwałością? Często się coś psuje i jest potrzeba wymiany części lub całej lotki? Warto cos wziąć na zapas?

Edit. Lotki o jakiej masie i jakich firm polecacie? Lepsze te smukłe czy z grubszą beczka?


Odpisałem :)

Moim zdaniem wystarcza zwykły Blade 5. Co do części to piórka i shafty, bo to się niszczy.
 
 
jarni5 


Tarcza: Winmau Blade 5
Lotki: Targer Agora 22g steel
Dołączył: 12 Paź 2019
Posty: 4
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Paź 12, 2019 10:58 pm   

Ja będę raczej szedł w full metal barrel. Rozumiem, że jak kupie lotki, to beczka i ten ostry stalowy koniec są na stałe? Czy też jest to wymienne przy steelach? Każdy shaft pasuje do każdego barrela? Czy są różne gwinty? Z piórami to samo?
Na metalowych beczkach z metalowym końcem jaki wagomiar proponujecie?

Jutro idę na Krakowa na Andrzeja Boboli na obczajkę. Licze, że koledzy pozwolą sobie rzucić i tym samym podjąć lepszy wybór :)

Dzięki za szybkie odpowiedzi, dałem podziękowania :)
 
 
eSeNTe 



Drużyna: KAROLEW
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Harrows Magnetic 16g soft, Winmau Testament 26g steel
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 13, 2019 12:02 am   

Niby jest na stałe ale da się wymienić. Ale do tego potrzebna jest specjalna maszynka, która kosztuje i się to nie opłaca, albo usługa sklepu, która posiada takową maszynkę ale to też jest czas i pieniądze. Sam sobie tego nie wymienisz. A jeżeli czubek złamie Ci się przy samym barelu to już w ogóle nie odratujesz. Możesz kupić lotki do softa i steelowe czubki wkręcane. Wtedy możesz nimi( barellami)grać i na sofcie i na steelu. Wystarczy zmienić czubki z plastikowych( którymi możesz grać na elektroniku) na stalowe tudzież tytanowe( którymi gra się tylko i wyłącznie na tarczach seezalowych). Gwinty są uniwersalne. Nie spotkałem się, żeby coś do czegoś nie pasowało. Nie wliczając "barówek" oczywiście. ;)
 
 
 
eSeNTe 



Drużyna: KAROLEW
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Harrows Magnetic 16g soft, Winmau Testament 26g steel
Pomógł: 1 raz
Wiek: 38
Dołączył: 03 Paź 2012
Posty: 312
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 13, 2019 12:22 am   

Z tarczą też bym nie szalał bo skoro jesteś początkujący skupienia nie będziesz miał. Oczywiście przypadkowo możesz trafić centralnie w pająka ale czy to będzie blady 5 czy 4 nie będzie miało większej różnicy. A cenowo chyba się różnią trochę. Jeżeli ciskasz już te lotki w odstępie paru milimetrów od siebie i do tego trafiasz tam gdzie celujesz to ma to jakieś znaczenie. Ja mam bladego 4 i bull's Focus i nie narzekam. A i blade 3 nie był zły ;) więc nie spinaj się jakoś na tarczę bo jeszcze dużo kilometrów musisz zrobić po lotki, żeby to miało jakieś znaczenie ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group