DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Porównanie elektroników
Autor Wiadomość
Żaki-Czan 



Tarcza: Carromco Scorpio 301
Lotki: Harrows Eric Bristow 95% 18g/Harrows Assassin Plus 80%
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 8
Skąd: Maksymów
Wysłany: Wto Sty 15, 2019 8:57 am   Porównanie elektroników

Marzy mi się gra na sizalu, ale nie ma u nas w okolicy zawodów steelowych, jeśli coś się dzieje, to na automatach. Stąd decyzja o zakupie do domu elektronika. Miałem z 6 lat temu fajną elektroniczną tarczę, która nie była najgorsza, ale potem przeleżała w piwnicy z włożonymi bateriami i... reszty się domyślacie. Chciałem niedawno wrócić do treningów w domu, więc na gorąco zakupiłem nowego elektronika.

1. Tarcza no name z Tesco, jest też popularna na Allegro




Złom do kwadratu. Co druga lotka odbija się od tarczy, elektronika potrafi się zawiesić podczas gry. Głośnik tak "krzyczy", że pewnie sąsiedzi znają wyniki. Po kilku dniach męki, wróciła do sklepu. Nie polecam w żadnym wypadku, lepiej te pieniądza dać jakiemuś dobremu grajkowi zarabiającemu muzyką na ulicy.

2. Halex Zeta




Świetna tarcza. Na katowanie jej po kilka godzin dziennie, odbija się może z 1% lotek. Wyświetlacz bardzo czytelny, jeśli chodzi o wszelakie informacje. Głośnik stonowany i nie denerwuje. Generalnie zostałbym z nią na dłużej, jednak trafiłem na egzemplarz, w którym zacinają się triple na górnej ćwiartce tarczy i trzeba je "dobijać" ręcznie. Z racji tego, że w Polsce raczej dystrybucji nie ma, a sprzedawca miał w sklepie jedną sztukę, nie będzie wymiany na taką samą :/

Do szwagra jedzie Karella CB-50, więc będzie możliwość przetestowania również i tego sprzętu. Natomiast ja zastanawiam się czy teraz kupić Harrows Electro 3 (o ile gdzieś jeszcze znajdę), Carromco Scorpio 301, czy Spokey Narvi.
 
 
Żaki-Czan 



Tarcza: Carromco Scorpio 301
Lotki: Harrows Eric Bristow 95% 18g/Harrows Assassin Plus 80%
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 8
Skąd: Maksymów
Wysłany: Pią Sty 18, 2019 11:26 am   

3. Carromco Scorpio 301



Testuję drugi dzień tą tarczę. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Wygląda na to, że odbijanie lotek będzie jeszcze mniej sporadyczne niż w Halexie. Wbija się wszystko. Minusem jest to, że przy 18g, lotki wbijają się bardzo mocno i ciężko je wyciągnąć z tarczy. Na plus podwójny licznik i jego czytelność. Minusem jest jeszcze aspekt zasilania. Tarcza może być zasilana wyłącznie zasilaczem, nie ma gniazda na baterie.
 
 
Żaki-Czan 



Tarcza: Carromco Scorpio 301
Lotki: Harrows Eric Bristow 95% 18g/Harrows Assassin Plus 80%
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 8
Skąd: Maksymów
Wysłany: Śro Sty 30, 2019 10:01 am   

4. Karella CB-50



Jest droższa od wszystkich poprzednich tarcz i to czuć. Świetna tarcza, dużo opcji, lotki wbijają się bez problemu, odbicia zdarzają się sporadycznie podobnie jak w Carromco. Tutaj jednak wychodzą delikatnie w przeciwieństwie do poprzednika i nie trzeba ich wyrywać siłą (choć w Carromco po dwóch tygodniach gry, już jest lepiej niż na początku). Świetne, czytelne cztery liczniki. Na pewno warto rozważyć zakup tej tarczy przy delikatnym przekroczeniu zakładanego budżetu.
 
 
Roman 



Drużyna: POB
Tarcza: Bull's RB Soft / Winmau Blade 5
Lotki: Harrows Vortex 20g / Assassin 18g
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 7
Skąd: Polska
Wysłany: Pią Lut 08, 2019 1:15 am   

Pierwsze dwie to typowo tarcze zabawkowe. "Profesjonalna" tarcza elektroniczna nie może mieć podwójnych i potrójnych pól, na trzy dziurki. Porównaj sobie szerokość z automatem w pubie, na którym pewnie grasz. Jeśli już kupować, elektronika, to tylko na dwie dziurki. reszta to zabawki dla dzieci. Po wyeliminowaniu ww, można ewentualnie rozpocząć testowanie.
 
 
Żaki-Czan 



Tarcza: Carromco Scorpio 301
Lotki: Harrows Eric Bristow 95% 18g/Harrows Assassin Plus 80%
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 8
Skąd: Maksymów
Wysłany: Pią Lut 08, 2019 9:00 am   

W pubach też spotykałem trzyrzędowe double i triple, ale generalnie chcąc podejść do sprawy bardziej profesjonalnie kolejnych szukałem właśnie dwurzędowych. Gram cały czas na Carromco i sprawuje się świetnie.
 
 
mihaal 


Dołączył: 13 Lut 2019
Posty: 1
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Śro Lut 13, 2019 1:57 pm   

Żaki-Czan
Mam kilka pytań dot. tarczy Scorpio 301.
Czy często elektronika nie zalicza wbitych lotek?
Czy często lotki się odbijają?
Czy wyświetlacze w tym samym czasie pokazują wynik dwóch graczy czy jeden pokazuje nr gracza a drugi jego wynik?
Czy można ustawiać poziomy głośności?
Cy są jakieś sygnały dźwiękowe każdej lotki czy np tylko podwójnej/potrójnej?
Ogólnie jak się gra na chwilę obecną, czy coś się poprawiło czy pogorszyło z czasem?
 
 
Żaki-Czan 



Tarcza: Carromco Scorpio 301
Lotki: Harrows Eric Bristow 95% 18g/Harrows Assassin Plus 80%
Wiek: 39
Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 8
Skąd: Maksymów
Wysłany: Śro Lut 13, 2019 3:13 pm   

Czy często elektronika nie zalicza wbitych lotek? - opona nie reaguje na wbijanie lotek, więc to jest mankament, ale nie spotkałem się z elektronikiem, oprócz barowych automatów, który by ją zaliczał. Poza tym, zdarzyło mi się kilka razy zacięcie potrójnej 1, trzeba było podejść i ruszyć wbitą lotką, ale to znikome przypadki.

Czy często lotki się odbijają? - baaaaardzo rzadko się odbijają, sporadyczne przypadki, mnie nie odbijają się prawie w ogóle. Żonie, która dopiero rekreacyjnie się uczy, zdarza się to częściej, ale ona na razie "dziwnie" rzuca :D

Czy wyświetlacze w tym samym czasie pokazują wynik dwóch graczy czy jeden pokazuje nr gracza a drugi jego wynik? - w zależności od gry. W 501 i pochodnych na lewym liczniku sumuje Ci się liczba punktów danej rundy, na prawym liczniku masz wynik gry.

Czy można ustawiać poziomy głośności? - nie ma regulacji głośności, albo nie zauważyłem (ja kupiłem przecenioną tarczę bez instrukcji.

Cy są jakieś sygnały dźwiękowe każdej lotki czy np tylko podwójnej/potrójnej? - na pojedynczej nasz inny sygnał, na podwójnej inny i na potrójnej inny. Dodatkowo na 60 masz inny dźwięk, tak jak na bull i bull's eye.

Ogólnie jak się gra na chwilę obecną, czy coś się poprawiło czy pogorszyło z czasem? - gra mi się na niej świetnie. Na plus na pewno jest czytelność wyświetlaczy w porównaniu do szarych lcd, brak odbijających się lotek i nieirytujący dźwięk. Na minus na pewno można zaliczyć to, że lotki się strasznie ciasno wbijają (18g) i trzeba się przyzwyczaić do ich wyciągania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group