DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Juniorzy w Gorzowie
Autor Wiadomość
Stefano___ 


Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target True Play 22gr.
Wiek: 26
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 146
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: Wto Sty 19, 2010 4:40 pm   Juniorzy w Gorzowie

Witajcie koledzy!

Proszę was o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nie tylko w spawie Gorzowa, a także utrzymywania kontaktów. Z resztą tur. juniorskie będzie kilka.

Mój e-mail: kuba.stefano@wp.pl

Rejestrujcie się na:

http://www.pdodarts.pl/in...brik&Itemid=119

Good Darts!
 
 
 
dart-mp 


Drużyna: DC Lubniewice
Tarcza: ADVANTAGE II
Lotki: @ 501 seria 25gr.
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 688
Skąd: lubniewice
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 3:01 pm   

witam serdecznie wszystkich po NIŻEJ 18 lat 8)

dostałem informacje że 4 juniorów i 1 juniorka sie szykują z BERLINA,
będzie cziekawo :P
 
 
Stefano___ 


Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target True Play 22gr.
Wiek: 26
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 146
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 5:20 pm   

dart-mp napisał/a:
witam serdecznie wszystkich po NIŻEJ 18 lat 8)

dostałem informacje że 4 juniorów i 1 juniorka sie szykują z BERLINA,
będzie cziekawo :P


Panie Paul, z kąd ma pan taką informację?
 
 
 
dart-mp 


Drużyna: DC Lubniewice
Tarcza: ADVANTAGE II
Lotki: @ 501 seria 25gr.
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 688
Skąd: lubniewice
Wysłany: Sob Sty 23, 2010 7:42 pm   

Stefano___ prosze cię o jedno, jestem Mariusz

a po drugie, mam dużo kolegów z darta w berlinie, i się mnie pytali jak i co,
dlatego wiem ze przyjadą, bo im hotel rezerwowałem...

pozdrawiam cię i trenuj !
 
 
sailorripley 
www.strefadarta.pl



Drużyna: Dream Team Konin
Tarcza: Blade 4
Lotki: The Menace - 17gr (soft), 19gr (steel)
Pomógł: 17 razy
Wiek: 44
Dołączył: 17 Sty 2006
Posty: 1916
Skąd: Konin
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 8:56 am   

ArNo napisał/a:

Wielka prośba o nie psucie ortografii wśród naszej młodzieży...
Kurczę - teraz już na poważnie - na wielu forach "analfabetyzmu" się nie toleruje, więc wielka prośba do:
- Mariusza - proszę piszemy POPRAWNIE... chcesz, to pisz w innym języku niż polski (pytanie tylko KTO Ciebie wtedy zrozumie)
- Adminów - proszę o zwrócenie uwagi autorom postów, które urągają zasadom "ojczyzny polszczyzny"...

Ja nie mogę niestety ścierpieć tych różnych "pomyłek"... boli kurczę - język polski jest na prawdę piękny i proszę wszystkich o szacunek dla tego... A jeśli się komuś to nie podoba lub... co innego :-) to... Adminom pozostawiam decyzję...

Mariusz! WTF? Tak trudno się zmobilizować i pisać PO POLSKU? Nie wierzę... Serdecznie Ciebie pozdrawiam i proszę - nie rób incydentów, bo wg mnie szkoda czasu na dyskusje na ten temat!


@ArNo - masz świętą rację. Mnie również przeszkadzają błędy w pisowni!
Tyle, że bardziej mi przeszkadza, gdy ktoś zwraca komuś innemu uwagę o poprawność, a sam pisze "na prawdę"
lub gdy robi z siebie obrońcę polszczyzny, by w następnym zdaniu napisać "What The Fuck"
 
 
 
robin zwrocka 



Tarcza: WINMAU
Lotki: TARGET 19
Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 2065
Skąd: WROCŁAW
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 9:23 am   

sailorripley napisał/a:
@ArNo - masz świętą rację. Mnie również przeszkadzają błędy w pisowni!
Tyle, że bardziej mi przeszkadza, gdy ktoś zwraca komuś innemu uwagę o poprawność, a sam pisze "na prawdę"
lub gdy robi z siebie obrońcę polszczyzny, by w następnym zdaniu napisać "What The Fuck"

:hahaha: :hahaha: :hahaha:

A od siebie dodam że wolę posty z błędami które mają treść niż te pisane piękną polszczyzną które są puste jak beczka po dobrym turnieju :evil:
 
 
mir@s 



Tarcza: TARGET PRO play
Lotki: Harrows Nemesis 18 gr. Unicorn T90 23gr.
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Lut 2009
Posty: 403
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 1:29 pm   

[quote="ArNo"]
dart-mp napisał/a:


Wielka prośba o nie psucie ortografii wśród naszej młodzieży...
Kurczę - teraz już na poważnie - na wielu forach "analfabetyzmu" się nie toleruje, więc wielka prośba do:
- Mariusza - proszę piszemy POPRAWNIE... chcesz, to pisz w innym języku niż polski (pytanie tylko KTO Ciebie wtedy zrozumie)
- Adminów - proszę o zwrócenie uwagi autorom postów, które urągają zasadom "ojczyzny polszczyzny"...

Ja nie mogę niestety ścierpieć tych różnych "pomyłek"... boli kurczę - język polski jest na prawdę piękny i proszę wszystkich o szacunek dla tego... A jeśli się komuś to nie podoba lub... co innego :-) to... Adminom pozostawiam decyzję...

Mariusz! WTF? Tak trudno się zmobilizować i pisać PO POLSKU? Nie wierzę... Serdecznie Ciebie pozdrawiam i proszę - nie rób incydentów, bo wg mnie szkoda czasu na dyskusje na ten temat!

skomentuje krótko........... :P


Kilka słów o tzw. błędach językowych

Błąd językowy - to każde nieświadome odstępstwo od współcześnie obowiązującej normy językowej, usankcjonowanej zwyczajem językowym i poczuciem językowym środowisk uznawanych przez społeczeństwo za użytkowników kulturalnej odmiany języka narodowego. Za takich wzorcowych użytkowników uważa się humanistów.
Wg Z. Klemensiewicza - błąd to "uchybienie zwyczajowi powszechnej mowy zwanej kulturalną, nie mające oparcia i usprawiedliwienia ani w panującym współcześnie ładzie, systemie językowym, ani w jakiejś starszej lub nowszej dążności ewolucyjnej języka". Język stale się rozwija, nie wolno więc każdej innowacji uznawać za błąd. Błędem staje się innowacja funkcjonalnie nieuzasadniona. Ocenie innowacji językowej służą kryteria poprawności środków językowych, wśród nich:
- kryterium narodowe opiera się na zasadzie czystości języka;
- historyczne - uznaje pierwszeństwo form od dawna używanych;
- gramatyczne - odwołuje się do zgodności danej formy z obowiązującymi wzorcami językowymi;
- formalno-logiczne - bada logiczność użytych środków językowych;
- stopień rozpowszechnienia (uzualne) - k. odwołuje się do powszechnego zwyczaju językowego;
- autorytetów - wskazuje język autorytetów (wybitnych pisarzy i myślicieli) jako godny naśladowania;
- geograficzne - wykorzystuje pierwszeństwo form używanych przez wykształconych mieszkańców centrum kulturalno-politycznego (przez wiele lat była to Warszawa);
- estetyczne;
- sceniczne;
- szkolne.
Wg współczesnych językoznawców - np. N. Chomskiego, poprawność gramatyczna jest stopniowalna i nie da się dzielić form językowych na gramatyczne i niegramatyczne. można jedynie wskazywać wśród nich mniej i bardziej gramatyczne.

Norma językowa - zbiór tych wszystkich środków danego języka, które dzięki aprobacie społecznej muszą właśnie tak być używane przez wszystkie osoby mówiące tym językiem, gdyż w przeciwnym wypadku odbiorca odczuwa, że nie mówi się tak, jak powinno się mówić. Nieprzestrzeganie normy językowej grozi użytkownikowi języka niezrozumieniem, zrozumieniem opacznym, lekceważeniem lub ośmieszeniem. Wyrazem normy jest zwyczaj językowy (uzus) i poczucie językowe (psychiczna wrażliwość - zwana niekiedy przez współczesnych językoznawców kompetencją językową). Normę można określić na podstawie większej liczby tekstów lub przez odwołanie się do poczucia językowego osób, dla których dany język jest językiem ojczystym..

Katalog błędów

Błąd frazeologiczny - wynika z niezamierzonej niestosowności połączenia dwóch lub kilku wyrazów w jedno wyrażenie lub zwrot i polega na:
1. zastąpieniu jednego składnika innym, bliskoznacznym, np. snuć perspektywy zamiast snuć plany);
2. niewłaściwej analogii do innych związków - np. pokonać stosunkiem głosów na wzór pokonać bronią;
3. nałożeniu (kontaminacji) dwóch innych związków. Pokrzyżować szyki to kontaminacja dwóch związków: pomieszać szyki i pokrzyżować plany.
Do tej kategorii zaliczyć można także tautologie - pojedynczy, sporadyczny i odosobniony przypadek lub generalizowanie i uogólnianie tej oceny oraz pleonazmy - młoda dziewczyna, wzajemne współdziałanie, ciemny zmrok, poprawić się na lepsze, cofnąć do tyłu, bardziej zrozumialszy.
Z zamierzonych (w jakiejś mierze) tautologii, pleonazmów czy kontaminacji frazeologicznych korzysta literatura piękna.

Błąd gramatyczny - to użycie środków językowych z naruszeniem norm gramatycznych:
- słowotwórczych - dawnodzieje, wiedzodawca, zawitywać, wziąść, farbić
- rodzajowych - wstrętny potwarz zam. wstrętna potwarz, dziewczynki poszli
- fleksyjnych - przyjacielami zam. przyjaciółmi, dla pana Pawła Dudek.
Do błędów gramatycznych zalicza się często błędy składniowe.

Błąd interpunkcyjny - to niestosowne użycie lub pominięcie któregokolwiek ze znaków przestankowych, najczęściej przecinka. Swobodne używanie znaków interpunkcyjnych, włącznie z zarzuceniem, często wykorzystuje literatura.

Błąd leksykalny - powstaje w wyniku użycia wyrazu w niewłaściwym znaczeniu - np. zabezpieczyć w znaczeniu zapewnić lub w zniekształconej formie - dywiacja, derektor, albo posłużenie się wyrazem nie należącym do zasobu słownictwa polskiego (emerald z j. ang. zamiast szmaragd).

Błąd ortograficzny - to zapisanie wyrazu lub wyrażenia w sposób niezgodny z obowiązującą normą ortograficzną, utrwaloną w zasadach pisowni i słownikach ortograficznych. Najczęstsze błędy ortograficzne wiążą się z pisownią łączną lub rozdzielną grup wyrazowych, użyciem wielkich liter oraz zapisem głosek i [x]. Rezygnacja z normy wykorzystywana jest do celów artystycznych.

Błąd składniowy obejmuje wykolejenia w zakresie:
- związków zgody: pojawiła się tu dziewczę, rządu: poszukiwać maszynistkę, przynależności;
- niewłaściwego użycia spójników;
- niestosownego użycia imiesłowowego równoważnika zdania: Czytając książkę, zgasła mi lampa. Stanowią one pogwałcenie norm w zakresie budowy zdania pojedynczego lub złożonego.

Błąd stylistyczny - polega na nierespektowaniu norm językowych co do zakresu użycia poszczególnych środków językowych ze względu na ich wartość stylistyczną. Jest to pogwałcenie zasady decorum - wyrazy: rączka, buzia, strasznie nie mogą być używane w rozprawie naukowej. Słownictwo typowe dla stylu urzędowego nie pasuje do polszczyzny mówionej, stosowanie środków artystycznych poza polszczyzną artystyczną razi i jest źródłem komizmu językowego. Poważnym błędem stylistycznym jest przeładowanie tekstów mówionych i pisanych uczonymi wyrazami lub wyrazami zapożyczonymi. Ze względu na wartość emocjonalną wyrazy muszą być odpowiednio dobierane do celu wypowiedzi - kogoś, kogo obdarza się sympatią, nie można nazwać przebiegłym, ani chytrym - można sprytnym. Powtarzanie wyrazów w bliskim sąsiedztwie, nieporadne porównania, przenośnie i pozostałe nieporadności językowe należy zaliczyć do błędów stylistycznych. (także tautologie i pleonazmy).

Błąd znaczeniowy (semantyczny, odmiana b. leksykalnego) - polega na nieświadomym użyciu wyrazu, wyrażenia lub zwrotu w znaczeniu niezgodnym z panującą normą. Świadome wykorzystanie tych zabiegów bywa środkiem artystycznym.


oprac. na podstawie "Encyklopedii języka polskiego" - wyd. 1991r.

ps.
może jakiś nowy temat odnośnie ortografii :o
 
 
 
JuniorDarter 



Tarcza: bulls advantage II
Lotki: Harrows Vortex Gold Styl C 20g
Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 126
Skąd: Głogów
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 9:55 pm   

Mam pytanie czy na turnieju w gorzowie odbedzie sie turniej juniorek??
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Nie Sty 24, 2010 10:00 pm   

jak na razie nie zgłosiła się żadna-jeśli w dniu turnieju pojawi się ich parę turniej zostanie rozegrany (parę=4)
 
 
Stefano___ 


Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target True Play 22gr.
Wiek: 26
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 146
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: Wto Sty 26, 2010 2:39 pm   

1. Krasiński Paweł Polska
2. Krystyniak Marcin Polska
3. Multan Jakub Polska
4. Rajkowski Bartłomiej Polska
5. Storczyk Kacper Polska
6. Taraszkiewicz Oliwier Polska
7. Uschitzki Sebastian Niemcy

Oto lista juniorów na turniej DART-MP.COM OPEN. (na 26.01.2010)

Oby było nas więcej.
Ostatnio zmieniony przez Stefano___ Śro Sty 27, 2010 2:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dart-mp 


Drużyna: DC Lubniewice
Tarcza: ADVANTAGE II
Lotki: @ 501 seria 25gr.
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 29 Sie 2008
Posty: 688
Skąd: lubniewice
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 12:20 am   

Stefano !!
Oto lista juniorów na turniej DART-MP.COM OPEN. (na 26.02.2010)

co to za data ?
 
 
JuniorDarter 



Tarcza: bulls advantage II
Lotki: Harrows Vortex Gold Styl C 20g
Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 126
Skąd: Głogów
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 2:37 pm   

Witam wszystkich mam małe pytanie czy rocznik 92 też się łapie jeszcze na juniorów? ;)
 
 
Maciej Chorbiński 
www.pdodarts.pl



Tarcza: Winmau Blade4
Lotki: Red Dragon Swingfire II 23 g.
Pomógł: 14 razy
Wiek: 48
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 1529
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 2:38 pm   

w dniu turnieju junior nie moze miec ukonczonych 18 lat
 
 
Stefano___ 


Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Target True Play 22gr.
Wiek: 26
Dołączył: 21 Wrz 2009
Posty: 146
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 2:39 pm   

dart-mp napisał/a:
Stefano !!
Oto lista juniorów na turniej DART-MP.COM OPEN. (na 26.02.2010)

co to za data ?


Już poprawione. :D
Chyba już żyje lutym i turniejem. :)
 
 
 
JuniorDarter 



Tarcza: bulls advantage II
Lotki: Harrows Vortex Gold Styl C 20g
Wiek: 31
Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 126
Skąd: Głogów
Wysłany: Śro Sty 27, 2010 2:44 pm   

no tak ale to jest troche nie zbyt na reke niektorym bo jesli ktos ma urodziny w marcu a ktos w styczniu to troche nie halo kilka miesiecy roznicy a jeden z nich grac nie moze... chociaz sa w jednakowym wieku tylko jeden jest starszy o niecale 2 miesiace wiek juniora jest traktowany do 18 roku zycia wliczajac w to skonczone 18 w kazdej dyscyplinie sportowej tak jest wiec niewiem dlaczego tutaj ma byc inaczej
Ostatnio zmieniony przez JuniorDarter Śro Sty 27, 2010 2:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group