DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sezon 2022/2023
Autor Wiadomość
edgaritto 


Drużyna: Autsajderzy
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Różne
Wiek: 44
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 1353
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto Paź 18, 2022 11:00 am   

Jak mam rozumieć, to co napisałeś? Że jestem skąpcem z kalkulatorkiem w ręku, który zabija darta elektronicznego w Łodzi? - to chciałeś mi przekazać swoim wpisem Krzywy?

A może po prostu leży mi na sercu dobro grających? W sezonie 2018/2019 zrobiłem statystyki indywidualne (http://www.dartfoto.com/forum/viewtopic.php?t=8716) wszystkich zawodników z dwóch lig, które wtedy funkcjonowały. W 1. lidze grało wtedy 8 drużyn więc można to śmiało porównać do obecnego sezonu. Ze statystyk tych wyszło, że najwięcej na same wrzuty w całym sezonie wydał Witek Geberle i była to kwota 143 zł. Dziś ten sam statystyczny Witek Geberle, którym może być każdy kto gra w lidze ŁLD, chcąc się szykować na ligowe potyczki musi przygotować się na koszt 300 zł na same wrzuty do maszyny, a Ty mi starasz się udowodnić, że ta podwyżksza nie ma dla niego znaczenia? A gdzie kasa na piwo, przekąski, inne 'ogniste' uciechy, no i podróże, jak trzeba jechać np. do Ozorkowa? :)

Operatorzy nie używają kalkulatorka? To ciekawe. A może wiedzieliście już po spotkaniu 13.IX, że będzie lipa z ilością drużyn, dokładnie to przekalkulowaliście i dlatego podnieśliście ten koszt o 100% żeby po prostu wyjść na swoje? A jakby jednak zamiast 8 drużyn było ich 13, to co zrobilibyście z tą nadwyżką kasy w ilości 9 000 - 14 000? Zainwestowalibyście pewnie w rozwój darta w województwie po opłaceniu prądu? Zmodernizowalibyście maszyny? Czy nic?

Konkludując: lawirujesz, robisz jakieś przytyki personalne w moją stronę, a ja nadal nie uzyskałem jasnej odpowiedzi na moje pierwotnie postawione pytanie: co jest powodem aż 100% podwyżki dla grających?
 
 
Krzywy 


Drużyna: Orły
Wiek: 55
Dołączył: 18 Mar 2009
Posty: 153
Skąd: Ozorków
Wysłany: Wto Paź 18, 2022 8:58 pm   

Dominik...

Kilkukrotnie w rozmowach meczowych , w poprzednim sezonie np, mówiłem o tym, że fajnie iż Dominik Białek podjął się robienia statystyk ligowych, są na to myślę świadkowie. Świadczy to o tym, że doceniam to co robiłeś czy robisz. Nie na miejscu więc uwagi, że robię jakieś wycieczki osobiste, przytyki w Twoją stron, że jesteś taki czy inny. Zacytowałem tylko Twoje słowa w mojej poprzedniej wypowiedzi, ale kontekst dotyczył ogółu.

Przykład Witka Geberle dla mnie nieadekwatny do sytuacji, bo to nie Witek zapłaci więcej podatku, czy też innych opłat. Poza tym tak sobie myślę, że nawet jeśli miałby ktoś wydać w skali całego sezonu 300 zł na wrzuty, a drugie 300 zł na piwo i przekąski, to w skali 10 miesięcy, a tyle chyba mniej więcej trwał, czy będzie trwał sezon, daje nam to 60 zł miesięcznie. Jeśli przy dzisiejszych cenach to dużo, to.... nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.

Chciałbym również zauważyć, że my również gramy mecze w Łodzi i musimy tam dojechać, więcej razy niż każda inna drużyna do Ozorkowa.

No i na koniec, bo miało nie być kopania z... a trochę to tak wygląda. Witek Geberle (pozdrawiam Witka), z tego co mi wiadomo gra w lidze, a więc jakoś unosi ten niesamowity ciężar podwyżek wrzutów. A więc tym samym mam rozumieć, że wszyscy, którzy grali, a nie grają, zrezygnowali z powodów finansowych?

Ja jako główny jasnowidz ligi, już przed sezonem wiedziałem, że będzie mało drużyn w lidze, a nie mając co robić w wolnym czasie, spiskowałem z pozostałymi operatorami, właścicielami lokali, co zrobić, żeby na tej lidze zarobić. Są z tego tak ogromne pieniądze, że Dębol zrezygnował z prowadzenia ligi bo nie chciał kolejny sezon dopłacać do interesu. Nie było chętnych na stanowisko skarbnika i sędziego, taki ci to rarytas i intratny interes. Ja oczywiście z wyrachowania, a Piotrek Biały pewnie też, sami z własnej woli zgłosiliśmy się na ochotnika, bo skoro w lidze taka kasa, to chcemy się nachapać, ile się da. Biały będzie miał na wyjazdy za granicę, a ja na dojazdy do Łodzi....

Dominik, nie obrażaj swojej i mojej inteligencji...
Skoro leży Ci na sercu dobro łódzkiego darta, to zamiast fermentu może jakiś pomysł na to co zrobić, aby liga i łódzki dart przyciągały jak najwięcej ludzi? I wierz mi, że wrzuty za 2 zł są tu najmniej istotne, choćbyś nie wiem jak liczył i ile statystyk finansowych zrobił.

Pozdrawiam.
 
 
edgaritto 


Drużyna: Autsajderzy
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Różne
Wiek: 44
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 1353
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 20, 2022 4:03 pm   

Krzywy napisał/a:

Skoro leży Ci na sercu dobro łódzkiego darta, to zamiast fermentu może jakiś pomysł na to co zrobić, aby liga i łódzki dart przyciągały jak najwięcej ludzi?


Tak, mam świetny pomysł dla operatorów maszyn i właścicieli lokali: zróbcie jeszcze jedno spotkanie kapitanów, na którym przyznajcie, że zrobiliście fatalny błąd podnosząc koszt gry o 100% po czym przywróćcie koszt 1 zł. :lol:

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wielką siłę ma czasem przyznanie się do błędu.

A w świecie, który jest tylko nastawiony na kasę i na zarabianie kasy na wszystkim i na wszystkich, taki ruch zjednałby Wam wielu zwolenników.
 
 
edgaritto 


Drużyna: Autsajderzy
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Różne
Wiek: 44
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 1353
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw Paź 20, 2022 6:29 pm   

Aha i jeszcze jedno, jeśli chodzi o aptekarską ścisłość edgaritto. Piszesz:

Krzywy napisał/a:
Ale do rzeczy, pytanie do Ciebie. Pamiętasz od kiedy wrzuty w maszynę są/ były po 1 zł? Jeszcze chyba nie grałeś w lidze kiedy już tak było. A pamiętasz po ile było wtedy piwo, pepsi, 50 gram wódki? Też chyba raczej nie, a więc policz tylko od momentu, od kiedy zacząłeś grać w lidze. Ile razy w tym czasie wszystko poszło do góry? Wszystko oprócz wrzutów.....


Więc mogę Ci napisać, że od momentu kiedy gram w lotki to koszt wrzutów był podwyższany i obniżany wiele razy. Dlaczego? Otóż dlatego, że operator przestrajał maszynę na 15 rund i z powrotem na 20 rund kilkukrotnie podczas mojej kilkunastoletniej kariery darterskiej. :)

A czym jest przestrojenie maszyny na więcej/mniej rund? Jest podwyższeniem lub obniżeniem kosztu gry de facto. Dokładnie 25-procentowym obniżeniem lub 33,3-procentowym zwiększeniem ilości usługi, za którą płacisz tyle samo. W przypadku tego 25% - to tak jak z Big Farmą, która sprzedaje nam te same tabletki w tej samej cenie, tylko że tabletki są coraz mniejsze :)

Ja wiem, dla starych wyg grających w darta wiele lat to w ogóle nie ma znaczenia. Bo dobry gracz do 10. rundy zamyka lega regularnie. Albo do 8.

Ale przecież mówimy też o rozwoju darta i zachęcaniu nowych do gry - wyobraź sobie, że przychodzisz do pubu i pierwszy raz zaczynasz grać w tą grę, ile legów zamkniesz do 15. rundy?

Czyli de facto zwiększając koszt gry do 2 zł za leg i zmniejszając ilość rund podwyższyliście koszt gry o dokładnie 125% a nie o 100%
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group