DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wybór shaftów oraz piórek
Autor Wiadomość
Łoś 


Dołączył: 29 Gru 2019
Posty: 1
Skąd: Wwa
Wysłany: Nie Gru 29, 2019 4:29 pm   Wybór shaftów oraz piórek

Witam, to mój pierwszy post na forum :)

Jestem dość początkującym graczem. Używam lotek harrowsa Eric Bristow 90% 24g. Niestety niedawno złamał się shaft. Nie wiem czym się kierować przy wyborze nowych. Przy okazji chciałbym też wymienić piórka. Polecacie szczególnie jakieś konkretne shafty? Na co zwrócić uwagę? Jak duże znaczenie mają microny w piórkach? Czy jakaś marka jest szczególnie dobra?

Z góry dzięki za odpowiedź
 
 
Hiro 


Tarcza: Winmau Blade 5
Lotki: Unicorn Mark McGeeney 22g
Pomógł: 11 razy
Wiek: 30
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 574
Skąd: Polska
Wysłany: Nie Gru 29, 2019 7:03 pm   

Bardzo dużo osób używa i poleca Target Pro Grip.

Co do piórek i micronów, bierz 100 micronów. Grubsze pozornie tylko są wytrzymalsze.

Polecam :)
https://blogdarterski.wordpress.com/2018/04/26/akademia-dartera-jaki-sprzet-wybrac/
 
 
edgaritto 


Drużyna: Autsajderzy
Tarcza: Winmau Blade IV
Lotki: Różne
Wiek: 44
Dołączył: 02 Kwi 2009
Posty: 1353
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Gru 29, 2019 8:04 pm   

A ja rzucam ostatnio Power Maxami firmy Retriever (150 mikronów) - bardzo, bardzo solidne pióra. Wytrzymałość mają podobną do dobrych piór 100-mikronowych, natomiast grubsze pióra dają jeszcze jedno: pióro nie wypada z shaftu bo się w nim lepiej trzyma, co poprawia komfort rzucania. Kiedyś bardzo lubiłem dimplexy Harrowsa, mogłem jednym kompletem grać ze 4 miechy, ale te pióra się popsuły, te sprzedawane teraz to jest jakieś ciulstwo, wyglądają jak mocno odchudzone, drą się i często wypadają z szafta, nawet przy stem ringach!
Shaft - jedni lubią aluminiowe, inni wolą nylonowe. Stare nylonowe no name'y były bardzo dobre i kosztowały grosze, na wielu nylonach nowoczesnych się już zawiodłem. Jak chcesz rzucać shaftami aluminiowymi musisz też liczyć się z ewentualnymi skrzywieniami, szczególnie przy cięższej lotce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group