DART - zdjęcia Strona Główna DART - zdjęcia
Witamy na forum dyskusyjnym wszystkich miłośników darta niezależnie od miejsca zamieszkania, przynależności klubowej, organizacyjnej, itp.
Zarejestruj się i dyskutuj z nami.


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgłoszenie zawodnika spoza Łodzi
Autor Wiadomość
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 11:53 am   Zgłoszenie zawodnika spoza Łodzi

Mam problem.

Jest sobie zawodnik. Dobry. Nawet bardzo. Kadra Polski.

Zawodnik sobie czasowo przebywa w Łodzi i nawet gra w lokalnych turniejach

Jest sobie drużyna ligowa z Łodzi, która tego zawodnika postanowiła zgłosić do składu.

Jest sobie regulamin Ligi, który w Artykule 5, punkt A brzmi:
Zawodnikiem ŁLD może być każdy, kto (...) posiada stałe lub tymczasowe zameldowanie w województwie łódzkim (Zarząd może dopuścić do rozgrywek zawodnika nie spełniającego tego punktu po rozpatrzeniu indywidualnego uzasadnienia)

I jestem sobie ja, i mam obiekcje. Co myśli społeczeństwo, ze szczególnym uwzględnieniem Kapitanów? Można na priva do mnie, jeśli nie chce się publicznie gadać...
 
 
 
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 2:02 pm   

Cześć Wszystkim.
Słowem wstępu, Lestat cieszę się że mogę napisać tuż pod twoim postem. Będzie długo i nudno :D ale zrobię to, żeby zainteresowani znali pełny obraz sprawy, znali kontekst i mogli właściwie (i bezstronnie :-D ) ocenić sytuację.

Dziękuję Lestat za przedstawienie tego w taki sposób - jeżeli osobiście w tej chwili masz wątpliwości, to uważam, że twoje działanie to dobra decyzja. Chciałbym aby nasze działania jako drużyny były podobne i równie transparetne. Pozwólcie, jednak że nie wymienię imienia i nazwiska zawodnika. Z szacunku do Osoby o której udział zabiegamy nie chcę, żeby nasz kolega poczuł się urażony i aby doszło do tego, że szastamy nazwiskiem poważnej osoby na forum . Myślę, że będąc w Jego skórze i takiej sytuacji zrozumiecie to, że nie każdy może się czuć się w takiej sytuacji komfortowo. Dlatego mam do Was prośbę - niech wystarczy Nam to co napisał Lestat, a zrobił to dość celnie "Dobry. Nawet bardzo. Kadra Polski","przebywa w łodzi" i w tym miejscu stali bywalcy, uczestniczy i obserwatorzy darterskiego życia Łodzi już raczej powinni wiedzieć o kogo chodzi ;-)
Piszę tutaj jako vice-kapitan wspomnianej "drużyny ligowej z Łodzi, która tego zawodnika postanowiła zgłosić do składu", ale także chciałbym abyście mieli na uwadze, że wyrażę swoją opinię poniżej przez pryzmat wieloletniego członkostwa w naszym stowarzyszeniu.

Jako Vi-ce kapitan Dartsway'a:
Jako drużyna awansująca do najwyższej ligowej klasy było dla mnie naturalne, że jednak powinniśmy szukać wzmocnień zwłaszcza, że ubyło nam Uziego (pozdro Uzi :lotka: ) i mieliśmy 2 miejsca w składzie. W tej konkretnej sytuacji kontekst sprawy jest taki, że przyszedł nam do głowy pomysł , ale zanim cokolwiek zrobiliśmy i przed podjęciem jakichkolwiek rozmów z Zawodnikiem, skontaktowaliśmy najpierw się z Lestatem z pytaniem "Czy jest możliwe aby zawodnik (nazwijmy nie łodzianin), który przez najbliższy rok przebywa i pracuje w Łodzi zagrał w naszej lidze?". W odpowiedzi otrzymaliśmy zgodę. Dodam (i to dość ważne), że nie rozmawialiśmy jeszcze wtedy z Lestatem o konkretnej osobie, nie mógł on zatem wiedzieć personalnie o kogo nam chodzi. W ostatnich dniach dogadaliśmy szczegóły i zgłosiliśmy konkretną osobę do ligi, a wy tym samym dzisiaj zostaliście poproszeni o opinię na ten temat na forum.
W obecnej sytuacji moje oczekiwanie kieruję w stosunku do zarządu (bo ten podejmie ostatecznie decyzję) i jest ono takie, chciałbym bardzo szybkiego wyjaśnienia sprawy (z wielu względów) - bardzo proszę o decyzję do najbliższej niedzieli do godziny 17.00.

Jako członek ŁSD:
regulamin jest precyzyjny na tyle na ile maił być 8) i mówi on , że w przypadku czasowego lub stałego zameldowania zawodnik może zagrać w lidze (kropka i dalej) oraz że w innym wypadku decyzję podejmuje zarząd. W naszym przypadku okazuje się nawet, że prosi on o opinię na forum :lotka:
W obecnej sytuacji moja opinia jest taka, że świetnie że mamy działanie transparetne, to z pewnością jest pozytywna strona medalu natomiast nie chcę jeszcze teraz stawiać tez czy jest to dobre czy złe posunięcie - czas pokaże. W tej chwili jestem ciekawy jaki będzie feedback z waszej strony. Chciałbym tylko zarówno w przypadku pozytywnej jak i negatywnej decyzji abyśmy wszyscy zainteresowani tematem otrzymali precyzyjne wyjaśnienie decyzji zarządu. Argumenty w stylu "podjęliśmy taką decyzję bo tak wypowiedziało się kilka osób na forum" (zaznaczam zarówno w pozytywnej jak i negatywnej wersji) są zdecydowanie niewystarczające. Powinniśmy to rozwiązać systemowo i konkretem. Na przykład będziemy w przyszłości proponować kapitanom zapis aby uściślić regulamin, że nie chcemy/albo chcemy aby w łódzkiej lidze grali zawodnicy z poza łodzi z takim albo innym skillem - tylko kto to wtedy zmierzy i jak to zrobi - chyba będzie trzeba się z takimi absurdami mierzyć :oops: niestety "im więcej zakazów, tym mniej cnoty w ludziach" :-) . Nie mniej jednak za wcześnie żeby wróżyć jak to będzie...

... tymczasem o! dżizass ale się rozpisałem :oops:

Serdecznie Was Pozdrawiam

Herod(zik)
Darstway!

Come on!
:lotka:
Ostatnio zmieniony przez herod Pią Paź 16, 2015 2:46 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 2:46 pm   

herod napisał/a:
bardzo proszę o decyzję do najbliższej niedzieli do godziny 17.00.


Nie możesz tego wymagać. W przypadkach jednoznacznych można mi zgłosić nowego zawodnika nawet godzinę przed meczem i ja to zaakceptuję. W tym wypadku nietrudno było przewidzieć, żę będa kontrowersje i zgłaszanie go w piątek i wymaganie decyzji do niedzieli nie jest profesjonalne ;) , że tak powiem. Tym bardziej, że o takich sprawach decyduje zarząd, w którego skład zresztą wchodzi przedstawiciel Kapitanów, którego to Kapitanowie nie wybrali o ile mi wiadomo. Tak więc w tej kolejce zawodnik o którym mowa nie może zagrać. Następna kolejka I Ligi jest dopiero 18-go listopada, a do tego czasu decyzja na pewno zostanie podjęta.
Do innych kwestii, które poruszyłeś w swoim poście postaram się ustosunkować jak już podejmiemy decyzje w tej konkretnej sprawie.
 
 
 
KUJA 
Pierwszy Cyc



Drużyna: Bolteam
Tarcza: Winmau Blade5
Lotki: Harrows I.C.E 18g/PERFECT STORM 23G
Wiek: 51
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 1076
Skąd: ZARZEW
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 3:21 pm   

Czekamy na potwierdzenie czasowego zameldowania owego zawodnika w województwie łódzkim, jeżeli takowe posiada to sprawa z punktu widzenia regulaminu staje się jasna, oczywiście nie będziemy nikomu zaglądać do papierów, wystarczy (przynajmniej z mojej strony nie wiem jak na to spojrzy Lestat) oświadczenie zawodnika. w końcu mamy doczynienia z poważnym i szanowanym człowiekiem.
Jeżeli takowego nie posiada decyzję podejmie zarząd ligi (nie ŁSD !! ! ) w skład którego wchodzą zgodnie z regulaminem:
Artykuł 2 - Zarząd ŁLD
1. Zarząd ŁLD tworzą:
- sędziowie
- skarbnik
- prezes ŁSD
- przedstawiciel Kapitanów drużyn, wybranych z grona wszystkich Kapitanów Ligi
- przedstawiciel właścicieli pubów (lokali)

Dlatego prosiłbym kapitanów i właścicieli o wybranie swoich przedstawicieli, żebyśmy mogli podjąć jakąś decyzję.

Zależy nam na opinii jak to określił Lestat "społeczeństwa", ponieważ w dzisiejszych czasach wiemy, że meldunek czasowy jest bardzo rzadko stosowany i chyba powinniśmy zmienić czy doprecyzować ten punkt regulaminu oczywiście mając na myśli przyszły sezon, a może właśnie powinien on zostać w tej formie i o takich przypadkach powinien decydować zarząd Ligi ?
Taki zapis jak wszyscy pamiętamy nie znalazł się w regulaminie przypadkowo, jednak w tym wypadku mamy doczynienia z czasowym (podobno minimum rok) przebywaniem zawodnika w Łodzi, a nie z dojazdami z poza województwa jak to miało miejsca w przeszłości.
Ostatnio zmieniony przez KUJA Pią Paź 16, 2015 3:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Metmisiek 



Drużyna: DartallicA
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Nemesis 18 g
Wiek: 39
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 349
Skąd: Łódź - Koziny
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 3:25 pm   

Moim zdaniem zawodnik powinien dołączyć do drużyny. Zresztą zawodnicy spoza Łodzi już wcześniej grali w ŁLD, to czemu teraz miałoby być inaczej? Bo jest za dobry albo za słaby? Poza tym skoro zawodnik takiego formatu jest zainteresowany uczestnictwem w łódzkich rozgrywkach to tylko się cieszyć. Liga zyska na atrakcyjności, bo chęć ogrania takiego "kozaka" będzie ogromna. :)
 
 
 
KUJA 
Pierwszy Cyc



Drużyna: Bolteam
Tarcza: Winmau Blade5
Lotki: Harrows I.C.E 18g/PERFECT STORM 23G
Wiek: 51
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 1076
Skąd: ZARZEW
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 3:31 pm   

Dzięki za opinie.
Jenak to:
Metmisiek napisał/a:
Zresztą zawodnicy spoza Łodzi już wcześniej grali w ŁLD

wyjaśniłem tu:
KUJA napisał/a:
Taki zapis jak wszyscy pamiętamy nie znalazł się w regulaminie przypadkowo, jednak w tym wypadku mamy doczynienia z czasowym (podobno minimum rok) przebywaniem zawodnika w Łodzi, a nie z dojazdami z poza województwa jak to miało miejsca w przeszłości.

Zawodnicy z poza województwa grali bo nie było takiego zapisu, a teraz jest.
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 3:51 pm   

Tak dla uściślenia - nie grali w ŁLD, o ile mówimy o tych samych zawodnikach...
 
 
 
Metmisiek 



Drużyna: DartallicA
Tarcza: Bull's Focus
Lotki: Nemesis 18 g
Wiek: 39
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 349
Skąd: Łódź - Koziny
Wysłany: Pią Paź 16, 2015 3:54 pm   

No dobrze - liga nie nazywała się jeszcze ŁLD...
 
 
 
herod 
Come on!



Drużyna: Brak
Tarcza: Bladzioch Czwarty
Lotki: Simon Whitlock Winmau**
Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 18 Lis 2008
Posty: 990
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 11:06 am   

Lestat napisał/a:
herod napisał/a:
bardzo proszę o decyzję do najbliższej niedzieli do godziny 17.00.


Nie możesz tego wymagać. W przypadkach jednoznacznych można mi zgłosić nowego zawodnika nawet godzinę przed meczem i ja to zaakceptuję. W tym wypadku nietrudno było przewidzieć, żę będa kontrowersje i zgłaszanie go w piątek i wymaganie decyzji do niedzieli nie jest profesjonalne ;) , że tak powiem. Tym bardziej, że o takich sprawach decyduje zarząd, w którego skład zresztą wchodzi przedstawiciel Kapitanów, którego to Kapitanowie nie wybrali o ile mi wiadomo. Tak więc w tej kolejce zawodnik o którym mowa nie może zagrać. Następna kolejka I Ligi jest dopiero 18-go listopada, a do tego czasu decyzja na pewno zostanie podjęta.
Do innych kwestii, które poruszyłeś w swoim poście postaram się ustosunkować jak już podejmiemy decyzje w tej konkretnej sprawie.


Eeee ... tam, wymagać zawsze można, a jako vice kapitan to nawet muszę. Działamy bardzo profesjonalnie, przecież wspominając o okolicznościach pisałem że sygnalizowaliśmy taki zamiar dużo wcześniej ;) . Nawet teraz po ostatecznym dogadaniu dajemy znać w piątek - a nie w niedzielę o 15.30. Zależy nam po równo na decyzji i na czasie, pewne rzeczy już się zadziały i w zasadzie wszystko mamy dogadane(nowiuśkie sportowe odzienie już przygotowane :lotka: ;-) ).

Zarządzie - ogromna prośba, skontaktujcie się ze sobą mamy weekend każdy ma czas, każdy ma telefon można np. się zdzwonić i zrobić na lajfie telekonferencję zarządu ligi.

Ps. tak przy okazji dziś zajrzałem i widzę że niewiele się dzieje, nasmarowałem więc dwa słowa, żeby podbić wątek. Może dopisze się ktoś kto jest przeciwny i poda jakieś argumenty pod dyskusję?
Dzięki i Pozdro
Herod(zik)
Dartsway!
Come on!
:lotka:
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 1:53 pm   

Sorry Herod ale napisałem, że decyzji w ten weekend nie podejmiemy. Jedna kolejka Was nie zbawi. No i przecież musimy dać czas Kapitanom na wyłonienie ich przedstawiciela, prawdaż?
I gdybyście od razu zasygnalizowali o kogo chodzi to i pewnie decyzja byłaby wcześniej.
 
 
 
pik48 


Drużyna: Legion
Tarcza: Blade 5
Lotki: Joe Cullen 21G
Wiek: 32
Dołączył: 21 Cze 2010
Posty: 813
Skąd: Ksawerów
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 2:47 pm   

Ja uważam dartway liczy na tego zawodnika właśnie na ten mecz w końcu grają z dobrą drużyna z aspiracjami na mistrza i nie czaje nad czym się zastanawiac chcemy podnosić poziom to gramy z najlepszymi i chyba każdy wie ze 1 zawodnik całego meczu nie wygra a i do 2 wygranych to loteria i czekam na ciebie mistrzu przy tarczy na lidze


.
 
 
 
szpiegszoguna 


Drużyna: Kowaliki
Wiek: 44
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 175
Skąd: łódź
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 6:21 pm   

ok pisałem na priv do sędziego jak prosił napisze teraz na forum
jesli ten zawodnik który jak mi sie wydaje jest owiany tajemnicą chce i bedzie chciał grac w naszej lidze to nie widze problemu zeby poczekał do konca rundy jesiennej i jesli nadal będzie w łodzi będzie grał w turniejach itd. , bedzie chciał grac w dartsway bądź w innej drużynie to ok niech gra
 
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 8:09 pm   

pik48 napisał/a:
chcemy podnosić poziom to gramy z najlepszymi


za każdym razem jak czytam ten oklepany banał, kompletnie pozbawiony sensu, to mnie rzuca...
 
 
 
Pikaś 



Drużyna: Vendetta
Tarcza: Winmau Blade III
Lotki: Winmau Testament - 19 gram
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 499
Skąd: Zgierz
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 11:23 am   

Lestat napisał/a:
... decyzji w ten weekend nie podejmiemy.
to ostateczna decyzja na dzień dzisiejszy jak rozumiem?
 
 
Lestat 
Piotr Puchowski



Drużyna: Rokita
Tarcza: Blade IV
Lotki: Target Endeavour
Pomógł: 42 razy
Wiek: 56
Dołączył: 30 Wrz 2003
Posty: 5329
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 11:26 am   

Pikaś napisał/a:
Lestat napisał/a:
... decyzji w ten weekend nie podejmiemy.


to ostateczna decyzja na dzień dzisiejszy jak rozumiem?


tak
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group